02.06.2016 Pressiteade: WHICH? ANDIS HONDA NIIDUKITE PIKAAJALISELE USALDUSVÄÄRSUSELE VÄGA KIITVA HINNANGU
09.07.2015 Kodukirja artikkel: "TESTIME MURETUT ELU ROBOTNIIDUKIGA"
28.05.2015 Honda Marine süsteemid ja tehnoloogiad
30.06.2014 Honda muruniidukite test Kodukirjas. Vol 2.
30.05.2014 Honda muruniidukite test Kodukirjas. Vol 1.
10.02.2014 Honda lumepuhur on Tehnikamaailma testivõitja!
25.06.2013 HONDA POWER EQUIPMENT TÄHISTAB 60 AASTAT KESTNUD TÕHUSAT INNOVATSIOONITÖÖD, ET ÜKSKI TÖÖ EI JÄÄKS TEGEMATA
11.05.2011 Muruniidukite järgmine põlvkond on saabunud… Uus HRX 476 seeria
01.01.2011 Honda tarbelaen hea%
01.07.2010 Honda Uudiskiri nr.1| HONDAMEES
10.11.2009 Honda uus generaator EU30i – senisest võimsam, hõlpsamini transporditav
08.07.2009 Honda Power Equipment toodetel 5-aastane* garantii
08.07.2009 Mootori võimsuse hindamise ühtne meetod

HONDA POWER EQUIPMENT TÄHISTAB 60 AASTAT KESTNUD TÕHUSAT INNOVATSIOONITÖÖD, ET ÜKSKI TÖÖ EI JÄÄKS TEGEMATA 25.06.2013

Aastal 2013 tähistab Honda Power Equipment oma 60-ndat tegevusaastat üle maailma, mille aluseks on Honda Motor asutaja Soichiro Honda originaalne lähenemine tehnoloogia kasutamiseks selleks, et muuta inimeste argipäev muretult rõõmsaks ja lihtsaks.

Honda Power Equipment kogutoodang selle aja jooksul üle maailma ületab 100 miljoni piiri, millega on Honda muutnud erinevad kasulikud leiutised, mis on inimestele igal pool maailmas abiks nii kodudes kui tööl, kõigile kättesaadavaks.

Honda Power Equipment rajati aastal 1953, kui lülitati tootmisse ‘H type’ üldotstarbelised mootorid, mis olid mõeldud kasutamiseks põllumeeste poolt, et vähendada nende poolt käsitsi teostatavate tööde mahtu.  Kogu selle aja jooksul on Honda teinud katkematult tööd oma põhitehnika, mootori, rakendamiseks erinevatel, oma tootevalikusse kuuluvatel masinatel, hõlmates praeguseks mullafreese, generaatoreid, päramootoreid, veepumpasid, muruniidukeid, lumefreese ja nüüdseks ka lahendusi energia tootmiseks ja salvestamiseks.

Honda on maailma suurim mootorite tootja. Honda on alati olnud mootorite arendajate ja innovaatiliste lahenduste juurutajate esirinnas. Kõige tähelepanuväärsemaks on ettevõtte aastakümneid kestnud teerajaja roll neljataktiliste mootorite rakendamisel masinatel, mis muidu on valdavalt kahetaktiliste pärusmaaks. Aastal 1977 lülitas ettevõte tootmisse selleks hetkeks kaugelt oma ajast ees oleva neljataktiliste mootoritega G-Series väikemasinate tootevaliku, millele järgnes 1983 turule toodud GX OHV seeria. Selle praegugi väga elujõulise „tõupuhta“ seeriaga jätkati läbi üheksakümnendate, kui aastal 1995 sai sellest mootorist maailma esimene elektroonilise juhtimisega üldotstarbeline mootor ning aastal 1997 maailma esimene 360 kraadi ulatuses rakendatav neljataktiline mootor.

Aastal 1959 tuli Honda välja oma esimese mullafreesiga FJ150, mis oli mõeldud põllumeeste ja aiapidajate töökoormuse vähendamiseks. Aastal 1980 tuli välja F200, mis oli turul revolutsiooniline toode ja andis uue tähenduse ühele õigele kodumajapidamistele orienteeritud heade kasutusomadustega, taskukohasele ja tõhusale mini-mullafreesile. Seda toodet tundsid kõik kui ‘Komamet’, mis tõlkes tähendab ‘väike ja armas’ - F200 müüdi kohe esimesel aastal läbi 38 600 masinat. Tänapäeval on Hondal tootmises kõige laiem ja mitmekülgsem valik mullafreese üldse, alates väikestest aiapidajatele vajalikest mudelitest kuni suurte rootormasinateni välja, mis kõik vastavad ka kõige nõudlikumate kasutajate vajadustele.

Ka Honda esimese päramootori GB30 turuletoomine aastal 1964 kinnitas taas kord Honda võidukust oma neljataktiliste mootoritega valdavalt kahetaktiliste mootorite poolt hõivatud turul. Aastatega on juurutatud paljusid oma valdkonnas uuenduslikke tehnoloogiaid, nagu näiteks Honda oma BLAST (Boosted Low Speed Torque / forsseeritud väändemoment madalatel pööretel) süsteem, eelpõlemiskambriga sisselase (kõrge õhu-kütuse põletamine suhe) ja VTEC (Variable Valve Timing and Life Electronic Control / Klappide muutuv lahtioleku aeg ja funktsiooni elektrooniline juhtimine), mis annavad Honda masinatele konkurentsitu jõudluse ja optimaalseima kütusekulu võrreldes teiste turulolevate toodetega. 2001 aastat märkis maailma suurima neljataktilise päramootori BF225 turule toomine Honda poolt ning tänaseks pakub Honda väga laia valikut mootoreid alates 2,3 hj kuni 250 hj välja.

Tänaseni on Honda jätkuvalt liider ka portatiivsete elektrigeneraatorite kategoorias. See edulugu sai alguse aastal 1964, kui ettevõte tõi turule oma esimese väike-generaatori E40, mis sai aasta hiljem jätku esimese portatiivse mudeliga E300. Läbi aastate on Honda teinud laiaulatuslikku uurimus- ja arendustööd, mille tulemusena toodi aastal 1987 turule maailma esimene invertertehnoloogial põhinev, ühes kompaktsete mõõtudega ja kerge kaaluga seadmes stabiilset ja ühtlast voolu toota võimaldav generaator EX300. Tänaseks pakub Honda laia valikut generaatoreid alates konkurentsitust portatiivsest ‘Handy’ valikust kuni väga suure jõudlusega tööstuslike mudeliteni välja. Honda generaatorid, mille juures on rakendatud mitmeid ja ainulaadseid tehnoloogilisi lahendusi nagu näiteks mootori pöördeid automaatselt vastavalt koormusele reguleerivat ‘Eco Throttle’ süsteemi, on turulpakutavatest kõige kütusesäästlikumad.

Toetudes oma varasemalt turuletoodud mullafreesidega aiapidamismasinate turuvaldkonnas saavutatud edule, laskis Honda aastal 1978 välja oma esimese muruniiduki HR21. Loomulik jätk sellele oli aiatraktorite HT3810 ja HT3813 väljatöötamine ja turuletoomine aastal 1985. Tänaseks pakub Honda laia valikut muruniidukeid ja teisi käsitsi opereeritavaid aiamasinaid kõikide kasutajate vajaduste katmiseks. Kõiki seadmeid iseloomustab Honda seadmete juures teada-tuntud vastupidavus ja töökindlus nagu ka innovaatilisus, sealhulgas Roto Stop (tera sidur), Versamow (valikuline multšimine) ja OptiFlow (optimeeritud õhuvool kokkukogumise jõudluse suurendamiseks) süsteem. Viimase tootearendusena lisandusid aastal 2012 Honda aiamasinate Lawn & Garden valikusse Versatool vahetatavate tööriistaga võsalõikurid, mille muudab eriti funktsionaalseks mootorist eraldiasetsev ning võllist käitatav tööriist koos laia valiku kasutatavate tööriistadega, mis võimaldavad aastaringselt teostada erinevaid töid nii aias kui ka väljaspool aeda.

Lähtudes jätkuvalt oma motost muuta inimeste elu kergemaks, tuli Honda aastal 1980 välja lahendusega ka pidevalt rasketest ilmastikuoludest tõusvate probleemide lahendamiseks, tuues turule oma esimese lumepuhuri HS35. Aastat 2001 märgib tõeline innovaatiline läbimurre, mis seisneb Honda poolt turustatud esimeses hübriidmudelis HS 390i, mille juures on mootorile antud ka elektri genereerimise funktsioon eesmärgiga toita samaaegselt ära nii transpordi- kui ka lumepuhuri agregaat. Tänu sellele ainulaadsele tehnoloogiale on saavutatud optimaalne võimsus nii teo kui ka mootori operatsioonides, mis rajaneb teole langeva koormuse pidevas monitooringus ning liikumiskiiruse muutmises vastavalt tööoperatsiooni raskusele. Tänaseks sisaldab Honda laialdane tootevalik lumepuhureid jõudlusega alates 35 tonni kuni 150 tonni koristatavat lund tunnis. Kõikide masinate juures on rakendatud Honda omi ja ainulaadseid tehnoloogiaid, mistõttu on Honda lumepuhurid turul saadaolevatest kõige enim nõutud, turvalisemad, suurima jõudluse ja vaikseima käiguga masinad.

Hondal on juba väga pikaajalised kogemused keskkonnasäästlikkuse valdkonnas, mis on viinud viimasel aastakümnel tehtud suure sammuni edasi energiasäästlike ja energiat tootvate seadmete arendamisel. Aastal 2003, oma viiekümnendal juubelil, lasi ettevõte välja oma esimese kompaktse kodumajapidamistes kasutamiseks mõeldud koostootmisjaama, milles on gaasimootor ühildatud Honda invertergeneraator tehnoloogiaga, kodumajapidamises kasutatava voolu tõhusaimaks võimalikuks tootmiseks. 2012 aasta septembris keeras Honda uue lehekülje oma kodumajapidamistes kasutamiseks mõeldud koostootmisjaamade peatükis, lastes välja uue MCHP (Micro Combined Heat & Power) põhise maagaasil või veeldatud gaasil toimiva süsteemi ECOWILL PLUS.

Aastal 2012 tõi Honda Euroopa turule oma esimese seeriatootmises oleva kodumajapidamistes kasutatava roboti, mis kroonis 30 aasta pikkust ASIMO ja selle eelkäijate arendustööd. Honda Miimo on täiesti iseseisvalt toimiv muruniiduk, mis ei nõua töötamisel mitte mingisugust inimesepoolset sekkumist, tagades kliendile laitmatult niidetud muru läbi terve niiduhooaja.

Sama egiidi all jätkame ka läbi järgnevate kümnendite ja kes teab, mida kõike tulevik veel tuua võib. Üks mis kindel, on see, et Honda’s Power Equipment jätkab omi pikaajalisi traditsioone, mis ulatuvad tagasi Honda asutamisajani, milleks on kasulike ja innovaatiliste lahenduste toomine rahvani, et kõik tööd saaksid tehtud muretult.